Sollama için İpucu

sollama-icin--ipucu

Sollama, sürüşün son derece önemli bir aşamasıdır. Karmaşıktır ve birçok duruma bağlıdır: araç ivmesi, güç, yol durumu, görünürlük ve tabii ki sürücü. Bunlar, Sollama sırasında dikkat etmeniz gereken bazı temel İpuçlarıdır. istanbul vipvito kiralama

1. Her zaman aynaları kullanın

Aynaların kullanımı çok önemlidir. Eğer varsa, bunun bir nedeni var. Sollamadan önce en az 2 kez bakmanız gerekir. Birçok trafik kazası bunun bir sonucudur.

2. kötü görüş durumunda Sollama kaçının

Sis, Yağmur veya kar nedeniyle zayıf görünürlük durumunda, Sollama çok tehlikelidir. Hareketin bazı katılımcılarını atlayabilir ve olaylara dönüşebilirler. Gerekli olmadığında sollamayın ve her zaman aynaları kullanın!   istanbul vipvito kiralama

3. yol işareti buna izin vermiyorsa Sollamayın

Yol işaretlemesi gerçekten önemli. Sollama sırasında gözlemlemek önemlidir. Bu şekilde yapılır ve yol Sollamaya izin verirse karar verilir. Buna izin verilmezse, bir nedeni vardır.

4. hızı ve ivmeyi değerlendirin

Kentsel alanların dışında yüksek hızda Sollama çok hızlı ve doğru bir şekilde yapılmalıdır. Yaklaşan araçların mesafesini ve hızını tahmin etmeniz ve daha sonra harekete geçmeniz gerekir. Daha hızlı dene. Gaz pedalına basarsanız ve araba hızlanmazsa, daha düşük bir vitese geçmelidir.

5. Solladığınız arabayı dikiz penceresinde görmüyorsanız sağa doğru sürmeyin

Bu çok önemlidir, çünkü şehir dışındaki hız çok daha yüksektir ve ezdiğiniz aracın nasıl hızlanacağını bilmiyorsunuz. Sol şeritte çok fazla kalmamaya çalışın, çünkü araba çok uzak görünse bile, çok güçlü olabilir ve çok hızlı hareket edebilir. Bu nedenle, ani bir durak için zor olabilir, bu yüzden yolun sağ tarafında hızlı bir şekilde sürmeniz gerekir.  istanbul vipvito kiralama

6. Bir Flaşörün zorunlu kullanımı

Birçok sürücü, sollama, baypas etme ve sağ şeritte sürüş sırasında her zaman dönüş sinyalleri vermez. Işık sinyalini açmak, diğer yol kullanıcılarını niyetleri hakkında bilgilendirir. Bu her şeyi kolaylaştıracaktır, çünkü eğer açmazsanız, Eylemleriniz tahmin edilemez ve diğerleri ne yapacağınızı ve ani Eylemlerinize nasıl tepki vereceğinizi bilmiyor.

7. dar veya kafa karıştırıcı dönüşlerde Sollamayın

Dönüşlerdeki hız daha düşük olmalıdır, ancak bu "hızlı" sürücülerin riskli önlemler almasına neden olabilir. Bu hükümlere uyulmaması, ciddi yaralanmalara neden olan birçok kazaya yol açmıştır.

Yorum Yap

       

Yorumlar