Bu Haftaki Etkinlikler Arasında Okuma ve Söyleşi Var!

bu-haftaki-etkinlikler-arasinda-okuma-ve-soylesi-var

Bu Salı: İthaki Akademi'de Okuma ve Söyleşi gerçekleşecek.
“Yenilir Bu Hayat”: Yemek-Öykü, Yemek-Edebiyat İlişkisi ne dair herşey konuşulup anlatılacak.

Çağdaş edebiyatın birbirinden değişik konular içeren 12 hikayesini bir araya getiren YENİLİR BU HAYAT, Ruhun Gıdası Kitaplar (RGK) etiketiyle ilk basımını Temmuz 2017’de yaptı ve okuyucudan aldığı olumlu tepkiler sonrasında kısa sürede ikinci basımıyla okurla buluştu. Bu etkinlikte edebiyat-yemek ilişkisi ile yemeğin farklı yönleri kitabın editörü Ayça Güçlüten ve RGK’nın kurucusu Güzin Yalın eşliğinde kitaptan bölümler okunacak, ardından da söyleşi gerçekleştirilecek.

“Hayattaki en esaslı ortak noktamız yemek değil de nedir? Kim olduğumuzun, mesleklerimizin, cinsiyetlerimizin, giysilerimizin, egolarımızın, kişisel neyimiz varsa yoksa tümünün silikleştiği anlar yemek yediğimiz zamanlardır. Çünkü o yemek yenecektir. Çünkü hayata öyle veya böyle devam edilecektir. Çünkü yemek ve hayat bizimle ve bize karşı sıkı bir işbirliği içindedir. Çünkü yediğimiz de, yendiğimiz de hayattır.”

Etkinliğin tarihi ve saati şöyle:19 Aralık Salı günü Saat:19:00 Ayrıca etkinliğe katılım tamamen ücretsiz.Yanlız durum şu ki 15 kişi ile sınırlandırılmış kaçırmamanız için İthaki Akademiyle bir an önce iletişime geçin.

 

Yorum Yap

       

Yorumlar