Merakla Beklenen Ferdinand Filmi İle Birlikte Tüm Kitapçılarda

merakla-beklenen-ferdinand-filmi-ile-birlikte-tum-kitapcilarda

Boğa "Ferdinand"ın kısacık ancak farklı öyküsüyle çok şey anlatan  kitap Pena yayınlarının öncülüğünde satışa sunuldu.

1936 yılında Amerikalı yazar Munro Leaf tarafından yazılmış olan ve Robert Lawson ile tasvir edilen çocuk kitabı “Ferdinand”, boğa güreşinde savaşmaktan çok çiçek koklayan boğanın hikayesini anlatıyor. Kardeşlerinden, akranlarından farklı bir boğa olan Ferdinand,savaşmaktan yada dövüşmekten vazgeçip mantar ağacıyla yaşamayı o çok sevdiği biribirinden güzel çiçekleri koklayamayı onlarla konuşmayı tercih ediyordu. Romantikliğe farklı bir bakış açısı getirerek ezberleri bozuyordu.
1930'lu yıllarda basılan bu kitap okuyucudan büyük ilgi görmüş ve onbinlerce satılmıştır., Munro Leaf imzalı çocuk kitabından yola çıkılarak beyazperdeye aktarılan eğlenceli animasyon 22 aralık tarihi itibariyle beyaz perde de izleyicisiyle buluşacak.

 Kitabın Yazarı Munro Leaf Kimdir?
Aynı zamanda Munro Leaf olarak bilinen Wilbur Munroe Leaf (1905-1976) yazarlık kariyeri boyunca birçok kitap yazmış Amerikalı çocuk edebiyatı yazarıdır. Kitapları Ludwig Bemelmans, Robert Lawson ve Theodor Seuss Geisel (Dr. Seuss) de dahil olmak üzere birden fazla ünlü santçı tarafında resmedilmiştir. Dünya da bir çok ülkede büyük yankı uyandırmış ,piyasaya sürüldüğünde bir çok polemiğide beraberinde getiren 60'dan fazla dilde çevrilerek büyük bir izleyici kitlesine ulaşan Ferdinand kitabıyla kariyerinde başarılı bir yol katetmiştir.

Yorum Yap

       

Yorumlar