Doktordan Şiir Kitabı

doktordan-siir-kitabi

ONDOKUZ Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç. Dr. Ersoy Kocabıçak, Açılan bir fuar kapsamında şiirseverlere kitabını tanıttı.
Gerçekleştirilen 4.kitap fuarıyla birlikte Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı öğretim üyesi Doç.Dr. Ersoy Kocabıçak, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği standında, sevenleriyle buluştu. Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. (TÜYAP) ve Türkiye Yayıncılar Birliğinin iş birliği ile düzenlenen Karadeniz 4. Kitap Fuarına katılan Dr. Ersoy Kocabıçak, ‘Yalnızlığımın kusuruna bakmayın’ isimli ilk şiir kitabını imzaladı.
Kitap yazmayı hobi olarak yaptığı söylenen Doç. Dr. Kocabıçak,sıl mesleğinin beyin cerrahi doktorluğu olduğunu belirtti. Doç.Dr.Kocabıçak, “Çevremdeki insanların manevi destekleriyle ilk kitabımı yazmış bulunuyorum. Edebi sanat bize doğuştan gelen bir yetenek ve bu yeteneğimizi kemdi çapımızada değerlendirmeyi amaçlıyoruz. 82 sayfa ve kitabımda eski ve yeni şiirlerim bulunmakta” dedi.
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin organize ettiği imza gününe yazar Doç. Dr. Kocabıkçak ile birlikte, 2008 yılı Yunus Nadi Öykü Ödülü ve 2011 yılı Troya Folklor Araştırma Derneği Edebiyat Ödüllü öykü yazarı Dr. Alper Akçam da katıldı.

Yorum Yap

       

Yorumlar