11.Sayısı İle Edebi Yolda İlerliyor!

11sayisi-ile-edebi-yolda-ilerliyor

Benim için yorucu ve koşuşturmalı bır yıldı. Koca yılı edebi mutfağımızda yeni şeyler üreterek geçirdik. Üretken, verimli, yenilikçi ve girişken olmaya çabaladık. Gelen yazıların sayısı sürekli arttı. 12. 13. sayılarda şimdiden yer kalmadı. 14. Sayının yarısı doldu. Bir haftaya kadar gelen yazıları ancak 15. sayıya arşivleyebileceğiz. Yazıların erken yayına girmesi için bekleyenlere geliş tarihini esas almamız gerektiğini duyurmak isteriz.
Basılı olmaktan tutunda bir kafe, kültür merkezi açmaya varan öneriler geliyor. Gelen diğer bir öneri derginin ulusal hakemli olmasıydı. 11. Sayıdan itibaren ulusal hakemli dergi olundu.

Farklı bir bakış açısıyla çıktığımız yolda politikalarımız devam etmekte ve geliş değiş ilerle diyerek yeni genç ve dinamik arayışlarımız sürüyor.Ülkemizin en popüler siteleri dergimizi haber yaptılar ve guruluyuz. Hürriyet Gazetesi muhabiriyle görüşmemiz olumlu geçti. Şu an derginin haberini yapmak için inceliyor.Aralık ayının en başlarından itibaren  Otel Real Konak dergimizi büyük ölçüde destekledi.   Aralık ayında genişletilmiş bir toplantı ve “Güneydoğu’da Kadın Deneyimi Paylaşımı”nı orada yaptık.

Karakedi Tiyatro Topluluğu “Ünzile- Bir Meleğin Ölümü” adlı oyununu 11 Aralık’ta sergiledi. 15 Aralıkta Down sendromlu, otistik ve diğer engel grupları konusunda duyarlılık oluşturmayı hedefleyen Dilek ERTÜRK Topluluğu kuruldu. 20 Aralıkta çadırda buz gibi havada yaşayan mültecilere gıda ve giyeceklerini ulaştırdık.

Yorum Yap

       

Yorumlar